KONST / Litografier / Färglitografi 7437012
*
nr 743 7012
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färglitografi , Harald Lindberg (1901-1976), Marint motiv, 195/260, motivets mått: 38x52
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:46:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 11:16:38
1
250 kr
20/2 19:32:27
2
150 kr
20/2 19:33:41
2
250 kr
20/2 19:35:18
2
300 kr
20/2 19:39:06
1
Vinnande bud
20/2 19:42:32
1
justering av budtak
20/2 19:47:39
3
400 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lindberg litografi litografier litografiskt blad marint motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:52
*
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Harald Lindberg
nr 743 7012
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färglitografi , Harald Lindberg (1901-1976), Marint motiv, 195/260, motivets mått: 38x52
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/2 11:16:38 | 1 | 250 kr |
| 20/2 19:32:27 | 2 | 150 kr |
| 20/2 19:33:41 | 2 | 250 kr |
| 20/2 19:35:18 | 2 | 300 kr |
| 20/2 19:39:06 | 1 | Vinnande bud |
| 20/2 19:42:32 | 1 | justering av budtak |
| 20/2 19:47:39 | 3 | 400 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk mÃ¥lare, poet, författare och tecknare.Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lindberg litografi litografier litografiskt blad marint motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:52



